Depresja i lęk, depresja test, psychoterapia depresji, objawy, depresja i agresja,i co dalej, i alkohol, i bezsenność,i jej skutki, i nerwica, lęk przyczyny

Forum o depresji i lęku.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-08-25 23:19:06

regulator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-05-12
Posty: 84
Punktów :   

Czy mam depresję? - test 2

Wypełniając test zakreśl te objawy, które występują od co najmniej 2 tygodni.

Czy mam depresję?
1.    Mam kłopoty ze snem (często budzę się w nocy i/lub budzę się przedwcześnie)?
TAK/NIE
2.    Rano ogarnia mnie trwoga przed kolejnym dniem (choć nie przewiduję wyjątkowo trudnych czy niespodziewanych zdarzeń)?
TAK/NIE
3.    Bardzo często jestem rozdrażniona/y, smutna/y bez powodu?
TAK/NIE
4.    Mam kłopoty z koncentracją, nie mogę się skupić?
TAK/NIE
5.    Często myślę o tym, żeby gdzieś się zaszyć, żeby wszyscy dali mi spokój?
TAK/NIE
6.    Nie cieszą mnie już moje pasje, nie mam ochoty na rozwijanie dotychczasowych zainteresowań?
TAK/NIE
7.    Wszystko robię z przyzwyczajenia, „z rozpędu”, nie cieszy mnie praca ani rodzina?
TAK/NIE
8.    Większość czynności wykonuję wolniej niż kiedyś i szybko tracę do nich zapał, często ich nie kończę?
TAK/NIE
9.    Często wydaje mi się, że mój smutek i drażliwość wręcz fizycznie bolą?
TAK/NIE
10.    Brakuje mi pewności siebie i chęci pokonywania najmniejszych trudności (choć wcześniej nie miałam/łem z tym problemu)?
TAK/NIE
11.    Dyskomfort psychiczny lub fizyczny, który odczuwam przez większość dnia i nocy łagodnieje lub ustępuje późnym popołudniem?
TAK/NIE

Rozwiązanie:
•    4 i więcej odp. TAK – Możesz podejrzewać u siebie depresję. Pamiętaj, że ostatecznego rozpoznania nie należy stawiać samemu. Objawy, które zakreśliłaś/eś występują najczęściej u chorych na depresję, ale mogą też wskazywać na inne choroby lub dolegliwości. Powinnaś/powinieneś udać się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy.
•    Mniej niż 4 odpowiedzi pozytywne – Twój wynik wskazuje, że raczej nie chorujesz na depresję. Każdy człowiek od czasu do czasu ma gorsze dni, obniżony nastrój, odczuwa smutek, przygnębienie lub niechęć do wykonywania codziennych czynności. Z prawdziwą depresją te stany mają niewiele wspólnego.
Ze względu jednak na wielopostaciowość choroby trudno na podstawie testu jednoznacznie stwierdzić jej obecność. Podstawowym kryterium jest czas trwania objawów – jeżeli któreś z nich trwają powyżej 2 tygodni, porozmawiaj z psychologiem lub psychiatrą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grajznami.pun.pl www.politologiamediaosw.pun.pl www.krolikathome.pun.pl www.muhck.pun.pl www.magiczne.pun.pl